Archiwum

Szukaj

Pomagamy

Pomagamy

Pomagamy Natalce

Pomagamy tej ślicznej 2,5-letniej dziewczynce, która całe życie, od pierwszych chwil, to pasmo nieustającego bólu i nieszczęść. Dziewczynka urodziła się z rzadką chorobą – Zespołem Aperta.

Biologiczni rodzice porzucili ją jeszcze w szpitalu. Trafiła do rodziny zastępczej, ale za głośno płakała i została oddana. Na szczęście w jej życiu pojawiła się Małgorzata Gołąb – opiekunka z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. – Natalka skradła nam serce. Teraz jest częścią naszej rodziny. Walczymy o jej zdrowie. Natalkę czeka kilka kosztownych operacji rączek i stópek, a także długa rehabilitacja – mówi pani Małgorzata, jej zastępcza mama.

źródło: https://linia.com.pl/2019/03/28/opiekunka-z-iop-adoptuje-chora-dziewczynke/

Dokonaj wpłaty na konto Fundacji Polsat:

PLUS BANK S.A. O/WARSZAWA

21 1680 1248 0000 3333 4444 5555

Tytuł przelewu: CHOMCZYK NATALIA 5638 konto ogólne (pieniądze przeznaczone na cele statutowe oraz indywidualnych podopiecznych)


Pomagamy: Rodzinny Dom Dziecka w Łęgu

Jesteśmy Rodzinnym Domem Dziecka z Łęgu, małej miejscowości położonej obok rezerwatu przyrody Łężczok. Jako placówka rodzinna funkcjonujemy od kwietnia 2016 roku, więc jesteśmy młodym RDD.

Na ten moment tworzymy siedmioosobową rodzinę: Ciocia Irenka ( w chwilach czułości Mamusia), Wujek Grześ (czasami Tatuś), dwuletni Kubuś, trzyletni Rafałek, jego siostra pięcioletnia Paulinka, siedmioletni Kamilek i siedemnastolatek Gabriel. Domu pilnują kotki Sisi i Łaciatek. Nasze maluszki pomagają pilnować ukochana Niania (na głównym zdjęciu z dziećmi) i dwie Babcie.

 źródło: http://konkurs.dekowizja.pl/rodzinny-dom-dziecka-irena-i-grzegorz-zajac/

„Napiszę tylko jakie dzieci są z nami. Kamil i Tomek po 9lat, Gabriel 19 lat, Kinga 6latek, Alan 5latek, Igor 3, Marcinek 13 miesiecy i Tymuś 7miesiecy. Tomek, Kinga, Alan i igorek to dzieci z listopada, nowe, bardzo zaniedbane, nie mają nic. Kinga ma chorobę sierocą. Myślę, że każda niespodzianka je ucieszy. ? „

Irena i Grzegorz Zając

47-440 Łęg, ul. Polna 5


Pomagamy: Rodzinny Dom Dziecka w Brzostku

„Dużo się u nas zmieniło. Nasza rodzina się powiększyła – dołączyło do nas 6 rodzeństwa (Zosia- 2latka, Maja-5lat, Oskar-8lat, Max-8lat, Roksana-10lat, Kuba-10lat).  I jak to zwykle bywa początki bywają trudne. Nie byliśmy przygotowani  psychicznie i fizycznie na taką dużą liczbę dzieci, w krótkim czasie. Jednakże wszystko już jest na dobrych torach. Dzieciaki za-klimatyzowały się. Pokoje urządzone. Szkoła i przedszkole załatwione. Rytm funkcjonowania całej rodziny też na dobrej drodze. Chociaż muszę przyznać, że zdarzają się wpadki. Ale to normalne, w końcu w każdej rodzinie są wzloty i upadki. 
W dodatku we wrześniu Marcinek poszedł pierwszy raz do przedszkola. Dni adaptacyjne były średnie ale dzielnie sobie poradził. I teraz nie ma problemu z zostaniem. 🙂 „

Podkarpackie
39-230, Brzostek
Wola Brzostecka 110, Wola Brzostecka

Pomagamy Natalce

Dokonaj wpłaty na konto Fundacji Polsat:

PLUS BANK S.A. O/WARSZAWA

21 1680 1248 0000 3333 4444 5555

Tytuł przelewu: CHOMCZYK NATALIA 5638 konto ogólne (pieniądze przeznaczone na cele statutowe oraz indywidualnych podopiecznych)

Dom dziecka w Łęgu

Irena i Grzegorz Zając

47-440 Łęg, ul. Polna 5

Dom dziecka w Brzostku

Anna Wal-Bielańska i Zbigniew Bielański

Podkarpackie 39-230, Brzostek Wola Brzostecka 110, Wola Brzostecka